Greg Hancock to bez wątpienia jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii. Amerykanin, który od lat ściga się na polskich torach, zdobył wiele prestiżowych nagród i pobił wiele rekordów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej sylwetce tego wybitnego zawodnika, jego karierze, osiągnięciom i ciekawym faktom z jego życia.

Charakterystyka i opis zawodnika

Greg Hancock urodził się 3 czerwca 1970 roku w Whittier w Kalifornii (USA). Już od najmłodszych lat interesował się żużlem, a jego ojciec, Gary Hancock, również był żużlowcem. Greg Hancock jest znany ze swojej agresywnej jazdy i świetnego startu. Jest również bardzo doświadczonym zawodnikiem, który potrafi dostosować się do różnych warunków torowych.

Kariera

Greg Hancock swoją karierę żużlową rozpoczął w 1986 roku. W 1995 roku zadebiutował w Grand Prix, a w 1997 roku po raz pierwszy został Indywidualnym Mistrzem Świata. Do tej pory Hancock zdobył łącznie 4 złote medale Mistrzostw Świata (1997, 2011, 2014, 2016), 3 srebrne medale (2007, 2010, 2013) oraz 2 brązowe medale (2006, 2012). Jest również rekordzistą pod względem liczby występów w Grand Prix (218) oraz liczby miejsc na podium (92).

Osiągnięcia

Oprócz Indywidualnych Mistrzostw Świata Greg Hancock ma na swoim koncie wiele innych sukcesów. Jest m.in. 3-krotnym Drużynowym Mistrzem Świata (1992, 1993, 1998), 7-krotnym Indywidualnym Mistrzem Polski (2010-2016) oraz 14-krotnym Drużynowym Mistrzem Polski. Hancock jest również rekordzistą pod względem liczby zdobytych punktów w historii PGE Ekstraligi (2655).

Ciekawostki

  • Greg Hancock jest żonaty z Jennie Hancock i ma dwoje dzieci.
  • W 2007 roku Hancock otrzymał Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.
  • W 2014 roku Hancock został wprowadzony do Żużlowej Galerii Sławy.
  • Hancock jest również zapalonym pilotem i posiada licencję pilota samolotu.
  • W wolnym czasie Hancock lubi grać w golfa i spędzać czas z rodziną.

Kariera w Polsce

Greg Hancock od wielu lat związany jest z polskim żużlem. W 1998 roku po raz pierwszy podpisał kontrakt z klubem z Polski – Falubazem Zielona Góra. Następnie ścigał się m.in. w barwach Unii Tarnów i Włókniarza Częstochowa. Od 2014 roku Hancock jest zawodnikiem Monster Energy Drink Team.

Greg Hancock to bez wątpienia jeden z najlepszych żużlowców w historii. Amerykanin zdobył wiele prestiżowych nagród i pobił wiele rekordów. Jest również bardzo charyzmatyczną osobą, która cieszy się dużą sympatią kibiców na całym świecie.

Greg Hancock to legenda żużla, która wciąż zachwyca kibiców swoimi umiejętnościami. Mamy nadzieję, że Amerykanin będzie ścigał się na torach jeszcze przez wiele lat i dostarczy nam wielu emocji.