Klub sportowy Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe w skrócie RzTŻ powstało w Rzeszowie 9 września 2019 roku.

Członkami założycielami klubu są pasjonaci żużla z Rzeszowa, przedstawiciele różnych zawodów w tym prawnicy, doradcy finansowi, naukowcy, w większości prowadzący własne firmy na terenie naszego miasta.

To nowy podmiot na mapie żużlowej kraju powstały w miejscu o bardzo bogatej tradycji sportów motorowych. RzTŻ odcina się od niechlubnej działalności ostatnich władz żużla w Rzeszowie i nie ponosi odpowiedzialności za jej „dokonania”. Wyłoniliśmy nowe władze, przed którymi stoi ambitny plan odbudowy żużla w Rzeszowie.

Kalendarium wydarzeń klubowych

9 września 2019

Spotkaniu Założycielskie obradujące w Sali Tradycji klubu sportowego Stal Rzeszów powołano do życia Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe. Pomysłodawcą nazwy był Pan Marek Ustrobiński aktualnie sprawujący funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta Rzeszowa, wielki przyjaciel i kibic sportu żużlowego. Pierwszym Prezesem Zarządu został Leszek Gubernat. Siedzibą klubu staje się pawilon klubowy na stadionie miejskim przy ul. Hetmańskiej 69 w Rzeszowie.

20 wrzesień 2019

Złożenie do PZMot wniosku o uzyskanie licencji na starty RzTŻ w II lidze żużlowej, kompletowanie składu drużyny. Przyjęcie założeń do budżetu na rok 2020. Pierwsze spontaniczne wpłaty od sponsorów na działalność klubu.

4 październik 2019

Rozmowy z Urzędem Miasta Rzeszowa w sprawie warunków wynajmu stadionu miejskiego Stal i warunków współpracy.

12 październik 2019

Przeprowadzenie pierwszej imprezy żużlowej Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa, w którym zwyciężył Wiktor Lampart.

18 grudzień 2019

Nadzwyczajne Walne Zebranie RzTŻ dokonuje zmian organizacyjnych klubu. RzTŻ nabywa pełną osobowość prawną i staje się stowarzyszeniem rejestrowym z wpisem w Krajowym Rejestrze Sądowym. Rośnie lista sponsorów klubu.

11 grudzień 2019

Mamy to !!!!! Klub uzyskuje oficjalnie licencje władz na starty w II lidze na sezon 2020.

21 styczeń 2020

Rozpoczęcie obozu integracyjno-szkoleniowego zakontraktowanych zawodników RzTŻ w ośrodku sportowym w Arłamowie.

24 styczeń 2020

Uroczysta prezentacja /gala/ drużyny i sztabu szkoleniowego w gościnnych progach Galerii Millenium Hall w Rzeszowie dzięki uprzejmości Pani Marty Półtorak właścicielki obiektu , wielkiego sponsora sportu żużlowego w Rzeszowie. Trenerem zespołu zostaje Janusz Stachyra.

12 luty 2020

Podpisanie Umowy o współpracy pomiędzy RzTŻ a klubem Stal Rzeszów. W jej wykonaniu sekcja żużlowa przekazała swoich juniorów oraz część środków rzeczowych na rzecz RzTŻ.

25 luty 2020

Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków RzTŻ dokonuje podsumowania dotychczasowej działalności. Dokonuje zmian i poszerzenia składu Zarządu. Przyjmuje rezygnację dotychczasowego prezesa i powołuje na tą funkcję Jana Madeja. Wiceprezesem zostaje Łukasz Rojek. Po raz pierwszy funkcję Rzecznika Prasowego piastuje profesor a zostaje nim wybitny naukowiec z Politechniki Rzeszowskiej profesor zwyczajny Janusz Ryszard Rak.

10 marzec 2020

Zarząd RzTŻ kończy czas kompletowania składu drużyny. Pozostają jeszcze jedynie szerokie możliwości wypożyczenia zawodników na co w tym sezonie pozwala znowelizowany regulamin.

15 marzec 2020

Wybuch pandemii koronawirusa i zamrożenie działalności RzTŻ do 31 maja 2020. Odwołanie zatwierdzonych terminów rozpoczęcia rozgrywek i postawienie w stan niepewności przyszłości klubu.

3 czerwca 2020

Wznowienie działalności sportowej po przerwie. Pierwszy trening żużlowców na torze w Rzeszowie. Nowe pomysły na przeprowadzenia rozgrywek II ligi, opracowywanie nowych zasad przeprowadzenia rozgrywek.

15 czerwca 2020

Klub nawiązuje współpracę z TVP 3 Rzeszów, Polskim Radiem Rzeszów, Radiem „Via”, redakcjami gazet regionalnych w sprawie przekazu medialnego wydarzeń sportowych w roku 2020.

1 lipiec 2020

Na funkcję Komisarza Sanitarnego zostaje powołany Łukasz Kurzeja. To nowa funkcja przy organizacji zawodów i treningów z szerokimi uprawnieniami w związku z panującą pandemią. Wprowadzenie w życie obostrzeń przy organizacji zawodów w tym ograniczenie liczby kibiców.

31 lipiec 2020

Wznowienie rozgrywek o mistrzostwo II ligi . Pierwsze po dwuletniej przerwie zawody ligowe. Spotkanie RzTŻ – OK. Bedmet Kolejarz Opole zakończyło się zwycięstwem rzeszowian 51-39. Na trybunach prawie 5000 widzów.

21 sierpień 2020

Seria porażek drużyny RzTŻ. Po minimalnej przegranej z Niemcami z MSC Wolf Wittstock , doznajemy porażki z Wilkami Krosno w derbach Podkarpacia a następnie u siebie z Spechouse PSŻ Poznań. Groźnej kontuzji podczas zawodów w Słowenii /Gorican/ doznaje lider zespołu Adam Ellis , co wyklucza go ze startów do końca sezonu.

31 sierpień 2020

Do końca sezonu, klub pozyskuje nowego sponsora strategicznego, Firmę 7R SA , dewelopera nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych , leadera na rynku ogólnokrajowym.

4 wrzesień 2020

Wreszcie zwycięstwo ! Wygrana z Metaliką Recykling Kolejarz Opole na torze w Rzeszowie. Do zakończenia rozgrywek pozostaje jeszcze 4 mecze. Drużyna bez szans na awans.

8 wrzesień 2020

Rozpoczyna się Walne Zebranie Członków RzTŻ w sprawie działalności klubu w rocznicę założenia Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego. W dyskusji dominuje troska o przyszłość klubu. Z członkostwa w RzTŻ rezygnuje członek Zarządu -Józef Lis.

18 wrzesień 2020

Znów derby , tym razem w Rzeszowie. Blamaż RzTŻ i sromotna porażka z Wilkami Krosno. Trudne chwile dla władz klubu w starciu z rozbudzonymi oczekiwaniami kibiców oraz mediów. Fala hejtu przelewa się przez media społecznościowe. W Zarządzie pełna mobilizacja i ożywiona dyskusja.

11 październik 2020

Koniec sezonu. Przegrywamy wysoko ostatni mecz w Opolu i kończymy rozgrywki na 4 miejscu w tabeli.

3 listopad 2020

Zarząd RzTŻ podsumowuje trwające od początku września rozmowy w sprawie organizacji klubu i składu firmowej drużyny na sezon 2021. Trwają końcowe rozmowy w sprawie pozyskania zawodników na nowy sezon.

25 listopad 2020

Zarząd podejmuje ważne decyzje dla klubu. Na początek zostaje zmieniony sztab szkoleniowy i zatrudniony nowy trener-menager Michał Widera oraz przyjęty nowy model funkcjonowania klubu. Listę transferową otwierają nasi dotychczasowi zawodnicy: juniorzy Mateusz Majcher, Jakub Stojanowski i Konrad Mikłoś oraz seniorzy: Patryk Rolnicki , Dawid Stachyra , Ilija Chalov Adam Ellis ,Kenneth Hansen. Nowi zawodnicy to: Hubert Łęgowik, Andryi Karpov, Sam Masters, Tim Sorensen. Pozostają jeszcze niezałatwione kwestie wypożyczeń oraz zatrudnienia na podstawie tzw, umowy warszawskiej. Rozmowy trwają.

10 grudzień 2020

RzTŻ pozyskuje sponsora strategicznego i tytularnego Firmę 7R SA . Wielomiesięczne rozmowy kończą się podpisaniem umowy sponsorskiej na rok 2021. Wcześniej RzTŻ podpisało umowę sponsorską z Firmą Stolaro.pl .

1 lutego 2021

Walne Zebranie Członków Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego dokonało szczegółowej analizy dotychczasowej działalności klubu. W związku z upływem kadencji dokonało wyboru nowych władz. Nowym Prezesem Zarządu RzTŻ na kadencję 2021-2023 został wybrany Pan Zbigniew Prawelski dotychczasowy członek Komisji Rewizyjnej. Wiceprezesem został dotychczasowy Prezes - Pan Jan Madej. Skład nowo wybranego Zarządu RzTŻ uzupełniają Pan Łukasz Rojek, Pan Mariusz Kondracki oraz Pan Tadeusz Kuśnierz. W skład Komisji Rewizyjnej wchodzą: Przewodniczący Pan Henryk Hap, Pan Jan Włodzimierz Gugała oraz Pan Józef Lis.

Nr konta: 76 1020 4391 0000 6702 0199 4987

Dołącz do grona naszych sponsorów

logo

Władze Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego

Zarząd:

Jan Madej - Prezes Zarządu
Łukasz Rojek - Wiceprezes Zarządu
Renata Balawender - Członek Zarządu

Komisja Rewizyjna:

Jan Włodzimierz Gugała - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Henryk Hap - Członek Komisji Rewizyjnej
Zbigniew Prawelski - Członek Komisji Rewizyjnej