Żużel to sport z wieloletnią tradycją na Podkarpaciu. Region ten wychował wielu znakomitych zawodników, którzy rozsławili polską żużlową scenę na arenie międzynarodowej. Obecnie na Podkarpaciu działają cztery kluby żużlowe: Texom Stal Rzeszów, Cellfast Wilki Krosno, KS Unia Tarnów oraz LKS Rybnik. Każdy z nich posiada bogatą historię, imponujące osiągnięcia i grono wiernych kibiców.

Texom Stal Rzeszów – Duma Stolicy Podkarpacia

 • Historia i tradycja: Stal Rzeszów, założona w 1946 roku, to jeden z najbardziej utytułowanych klubów żużlowych w Polsce. Na swoim koncie posiada 10 Drużynowych Mistrzostw Polski, 2 Drużynowe Pucharowe Mistrzostwa Polski oraz 11 Indywidualnych Mistrzostw Polski.
 • Skład i gwiazdy: W barwach Stali Rzeszów ścigają się m.in. żużlowcy tacy jak: Jacob Thorssell, Przemysław Pawliczek, Mateusz Cierniak oraz Norman Varley.
 • Stadion i atmosfera: Mecze Stali Rzeszów rozgrywane są na Stadionie im. Morici Zdzierzyckiego, mogącym pomieścić 22 000 kibiców. Panująca na stadionie atmosfera podczas zawodów żużlowych jest niepowtarzalna i elektryzująca.

Cellfast Wilki Krosno – Młoda wataha z ambicjami

 • Historia i rozwój: Wilki Krosno, założone w 1954 roku, to klub z bogatą historią, ale również z dużymi ambicjami na przyszłość. W 2023 roku awansowali do PGE Ekstraligi, stając się tym samym czwartym klubem żużlowym z Podkarpacia na najwyższym szczeblu rozgrywek.
 • Skład i perspektywy: W składzie Wilków Krosno znajdują się m.in. doświadczenia żużlowcy tacy jak: Krzysztof Świdnicki, Piotr Pawliczek oraz juniorzy: Wiktor Lampart i Jakub Krawczyk. Klub stawia na rozwój młodych talentów i buduje drużynę na lata.
 • Stadion i lokalna duma: Mecze Wilków Krosno rozgrywane są na Stadionie MOSiR w Krośnie, mogącym pomieścić 15 000 kibiców. Kibice Wilków słyną ze swojej zaangażowania i tworzą na stadionie wyjątkową atmosferę.

KS Unia Tarnów – Legendarne „Jaskółki”

 • Historia i legenda: Unia Tarnów, założona w 1946 roku, to klub z bogatą historią i wieloma sukcesami na swoim koncie. Do największych osiągnięć Unii należą 3 Drużynowe Mistrzostwa Polski, 2 Drużynowe Pucharowe Mistrzostwa Polski oraz 8 Indywidualnych Mistrzostw Polski.
 • Reaktywacja i nowe wyzwania: Po 12 latach przerwy, w 2021 roku Unia Tarnów wznowiła działalność. Klub stawia sobie ambitne cele i chce powrócić do grona najlepszych drużyn żużlowych w Polsce.
 • Stadion i plany na przyszłość: Mecze Unii Tarnów rozgrywane są na Stadionie Miejskim im. Edwarda Rydza-Śmigłego, mogącym pomieścić 15 000 kibiców. Kibice „Jaskółek” są bardzo zaangażowani w życie klubu i tworzą na stadionie wyjątkową atmosferę. Unia Tarnów liczy na powrót do żużlowego elity i budowę silnej drużyny na lata.

LKS Rybnik – Żużel na Śląsku Cieszyńskim

 • Historia i pasja: LKS Rybnik, założony w 1962 roku, to klub z bogatą historią i wieloma sukcesami na swoim koncie. Do największych osiągnięć LKS Rybnik należą 2 Drużynowe Mistrzostwa Polski oraz 2 Indywidualne Mistrzostwa Polski.
 • Obecna sytuacja i wyzwania: W 2023 roku LKS Rybnik spadł z PGE Ekstraligi do I Ligi Żużlowej. Klub stawia sobie za cel szybki powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej i buduje drużynę, która ma to osiągnąć.
 • Stadion i lokalna społeczność: Mecze LKS Rybnik rozgrywane są na Stadionie im. Wiesława Pawliczka, mogącym pomieścić 15 000 kibiców. Kibice LKS Rybnik są bardzo zaangażowani w życie klubu i tworzą na stadionie wyjątkową atmosferę. Klub jest ważnym elementem lokalnej społeczności i integruje mieszkańców Rybnika i okolic.

Żużel na Podkarpaciu – Tradycja, emocje i przyszłość

Żużel to sport, który na Podkarpaciu ma wieloletnią tradycję i rzeszę wiernych kibiców. Cztery kluby żużlowe z tego regionu: Texom Stal Rzeszów, Cellfast Wilki Krosno, KS Unia Tarnów oraz LKS Rybnik oferują kibicom emocje sportowe na najwyższym poziomie. Każdy z tych klubów posiada bogatą historię, imponujące osiągnięcia i grono wiernych fanów. Żużel na Podkarpaciu to nie tylko sport, ale również ważny element lokalnej kultury i tożsamości.

Żużel to sport, który dostarcza wielu emocji i z pewnością jest wart obejrzenia na żywo. Jeśli jesteś w pobliżu któregoś z miast, w których działają kluby żużlowe z Podkarpacia, koniecznie wybierz się na mecz i poczuj żużlowe emocje na własnej skórze!