Zatrzymać łotewską Lokomotywę i wziąć rewanż. Walczymy o pełną pulę! (ZAPOWIEDŹ)
Data dodania: 25 lipiec 2021 r.

Walka o wejście do fazy play-off nabiera rozpędu. W spotkaniu 10. rundy 2. Ligi Żużlowej, 7R Stolaro Stal Rzeszów w rewanżowym spotkaniu podejmie drużynę Optibet Lokomotivu Daugavpils. Dla obu drużyn będzie to niezwykle istotne spotkanie w kontekście walki o pierwszą czwórkę rundy zasadniczej.

Pierwsze tegoroczne spotkanie tych zespołów miało miejsce w niedzielę 18 lipca. Drużyna prowadzona przez trenera Nikołaja Kokina pokonała zespół ze stolicy Podkarpacia 50:39. Na meczowe prowadzenie w tym spotkaniu Łotysze wyszli po 2. biegu, w którym to Francis Gust przywiózł za swoimi plecami Dawida Rempałę. W dalszej części spotkania rzeszowianie próbowali niwelować straty, jednak zawodnicy Optibet Lokomotivu Daugavpils utrzymywali korzystny dla siebie wynik, zapewniając sobie dwa ligowe punkty po 14. biegu. W końcowym rozrachunku zespół z Daugavpils zapewnił sobie 11-punktową zaliczkę przed rewanżową potyczką na torze w Rzeszowie.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadzili Tomas H. Jonasson (14) oraz lider drużyny, Jewgienij Kostygow (12+1). Zaś najlepszym zawodnikiem 7R Stolaro Stali Rzeszów został Australijczyk, Sam Masters (14).

Punkty dla 7R Stolaro Stali Rzeszów w ostatnim spotkaniu zdobywali:

1. Sam Masters (2,2,3,3,3,1) 14

2. Adrian Cyfer (1,0,1,-) 2

3. Tim Sørensen (1*,1*,2,1,1) 6+2

4. Karol Baran (3,2,1*,1,0) 7+1

5. Hubert Łęgowik (0,1,1,3,3) 8

6. Mateusz Majcher (w,ns,0) 0

7. Dawid Rempała (2,w,0) 2

 

Teraz rywalizacja przenosi się na Podkarpacie. Przed naszą drużyną trudne wyzwanie. Ekipa z Daugavpils prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze, czego dowodem jest fakt, iż jest bardzo blisko zapewnienia sobie jazdy w fazie play-off. Czołowa czwórka to także cel minimum 7R Stolaro Stali Rzeszów. Zwycięstwo w tym spotkaniu dla obu zespołów jest na wagę złota. Wielkie emocje gwarantowane!

Ponadto, kibiców zgromadzonych w środowy wieczór przy Hetmańskiej dodatkowo elektryzować będą pojedynki najskuteczniejszych zawodników obu drużyn. Lider 7R Stolaro Stali Rzeszów, Sam Masters ze średnią biegopunktową na poziomie 2,409 plasuje się na trzeciej pozycji w tej klasyfikacji. Zaś najlepszy w tym sezonie żużlowiec Optibet Lokomotivu Daugavpils – Jewgienij Kostygow jest czwartym najskuteczniejszym zawodnikiem 2. Ligi Żużlowej. 25-latek w dotychczasowych spotkaniach uzyskał średnią 2,375 pkt./bieg.  

Na obecną chwilę 7R Stolaro Stal Rzeszów po ośmiu rozegranych spotkaniach plasuje się na 5. miejscu w przejściowej tabeli 2. Ligi Żużlowej. Podopieczni trenera Michała Widery zdobyli do tej pory 7 dużych punktów. W nieco lepszej sytuacji znajduje się zespół Optibet Lokomotivu Daugavpils. Łotysze w siedmiu rozegranych spotkaniach uzyskali 12 punktów, co przekłada się na trzecią lokatę w ligowej tabeli.

Poprzednie spotkanie drużyny rzeszowskiej z Lokomotivem Daugavpils na torze przy Hetmańskiej 69 miało miejsce przed blisko czterema laty, w lipcu 2017 roku. Zakończyło się ono triumfem naszej drużyny w stosunku 52:37. Taki wynik w zbliżającym się spotkaniu zapewniłby „Żurawiom” 3 punkty do ligowej tabeli.

Rzeszowianie przekroczą barierę 51 punktów i sięgną po pełną pulę 3 dużych ligowych punktów do drugoligowej tabeli? Czy też Łotysze pokrzyżują plany „Żurawi” i wywiozą punkty z Podkarpacia? Początek spotkania 7R Stolaro Stal Rzeszów – Optibet Lokomotiv Daugavpils w środę, 28 lipca o godzinie 19:45.

Niezmiennie, zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami celem 7R Stolaro Stali Rzeszów jest najpierw walka o fazę play-off, a w dalszej kolejności o awans na zaplecze PGE Ekstraligi. Krokiem ku temu będzie właśnie najbliższe spotkanie z Optibet Lokomotivem Daugavpils. Bądźcie z nami! Wspólnie jedziemy po pełną pulę!

JEDNA DRUŻYNA, JEDNO MARZENIE!