Witamy na pokładzie
Data dodania: 17 grudzień 2020 r.

Nowy mechanik

Jednym z elementów strategii klubu jest wzmocnienie pracy u podstaw. Postawienie na szkolenie młodych adeptów żużla, chłopców z naszego województwa było jedną z głównych przesłanek zatrudnienia nowego mechanika z przygotowaniem praktycznym i teoretycznym. Dzisiaj można już oficjalnie poinformować, że Pan Adam Skowron został głównym mechanikiem klubowym, zatrudnionym na sezon 2021. Pan Adam pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego, ma doświadczenie zawodowe i chęć do pracy w Rzeszowie. Jest osobą znaną w środowisku sportowym.

Poszerzony zakres obowiązków

Zarząd RzTŻ wiąże z nowym mechanikiem duże nadzieje. Zakres obowiązków mechanika rozciąga się również na inne czynności. Poza dbaniem o klubowy park maszyn i motory naszych zawodników, będzie szkolił naszych adeptów i juniorów w poznawaniu technicznych aspektów sprzętu i sposobów podejmowania trafnych i szybkich decyzji w sytuacjach awaryjnych. Tak często w minionym sezonie zdarzało się podczas rywalizacji na torze, że młodzi żużlowcy tracili głowę ,a często nie potrafili postawić szybkiej diagnozy i usunąć prostej usterki w motorze. To powoduje silny stres i niezdrowe reakcje. Do tego dochodzi ograniczony czas na dokonanie korekt w sprzęcie i o błędy było bardzo łatwo. Aby tego wszystkiego uniknąć trzeba poznać zasady i umieć wymienić szybko podstawowe elementy w motorze żużlowym.

Przyuczenie do zawodu

Mechanik zobowiązał się również do kształcenia swoich pomocników. Władze RzTŻ przewidują w przyszłości wykształcenie własnych mechaników.

Treningi ogólnorozwojowe

Kolejnym zakresem obowiązków jakie przyjął na siebie mechanik klubowy to prowadzenie treningów ogólnorozwojowych i mentalnych z adeptami i juniorami w okresie zimowo-wiosennym na sali sportowej wynajętej na potrzeby klubu RzTŻ. Szkolenia i treningi będą odbywać się w ścisłej współpracy z trenerem Panem Michałem Widerą. Tym wszystkim w klubie od teraz zajmować się będzie Pan Adam Skowron, niezwykle miły i kontaktowy człowiek, którego z radością przyjęli również adepci i juniorzy w klubie. Witamy na pokładzie i życzymy zadowolenia z pracy w RzTŻ.

komentator