Wierzymy, że wchodzimy w nową erę!
Data dodania: 10 listopad 2021 r.

W sezonie 2022 nasza drużyna wystąpi pod nazwą TEXOM Stal Rzeszów. Stanie się to wskutek porozumienia klubu z przedstawicielami firmy TEXOM, które jest owocem świetnych relacji i bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Dodajmy, że sponsoring tytularny drużyny to możliwie największe wsparcie, jakie może zadeklarować podmiot współpracujący z klubem.

Jak na tę współpracę zapatruje się Wiceprezes klubu, Łukasz Rojek?
- Współpraca z firmą TEXOM rozpoczęła się już w tamtym sezonie. Od samego początku była ona owocna, pomyślna i w dalszym ciągu będziemy ją kontynuować. Odbyliśmy dosłownie dwa lub trzy spotkania, po których bardzo szybko się porozumieliśmy i wiemy już, iż firma Texom będzie Sponsorem Tytularnym naszej drużyny.

Poznaliśmy także pierwszych zawodników, którzy w nadchodzącym sezonie będą występować w naszej drużynie. Kolejne nazwiska poznamy w najbliższych dniach. Czy dotychczasowe transferowe ruchy można uznać za udane?
- Jesteśmy zadowoleni – zakontraktowaliśmy Kevina Wölberta, który z pewnością będzie jednym z liderów drużyny. Pozostał z nami także Hubert Łęgowik, który był zadowolony z warunków i tego, jak układała się współpraca. W tym tygodniu ogłosimy trzech zawodników. Z pewnością będzie to niespodzianka dla naszych kibiców. Myślę, że do soboty go ogłosimy.

O zacieśnieniu współpracy naszego klubu z TEXOM opowiedzieli przedstawiciele firmy - Prezes Krystian Woś oraz Wiceprezes Paweł Stochmal
- Bardzo mocno liczymy na awans. Jest to jeden z celów, jaki przedstawiliśmy Zarządowi rzeszowskiej drużyny. My, jako sponsor tytularny na każdym etapie będziemy wspierać klub, by udało się zrealizować ten cel. Bardzo chcemy, by do Rzeszowa powróciła radość dla kibiców z wygrywania i wielkich emocji podczas spotkań żużlowych. Mamy świadomość tego, jak wyglądał poprzedni sezon, jednak jest to już przeszłość i nie ma co do tego wracać. Wierzymy, że wchodzimy w nową erę!

Co skłoniło firmę TEXOM do zwiększenia wsparcia rzeszowskiego żużla?
- W ostatnim czasie Zarząd klubu przedstawił między innymi„Strategię Rozwoju Sportu Żużlowego na lata 2022-2032”. Pomysł bardzo nam się spodobał i przyjęliśmy go z dużą aprobatą. To także skłoniło nas do tego, by jeszcze bardziej zaangażować się we wsparcie klubu, by wyniki zespołu były jak najlepsze, a tym samym sam awans stał się bardziej realny. 

Dodajmy, że do podjęcia decyzji przekonało nas też zadeklarowane przez Prezydenta Miasta, Konrada Fijołka zwiększone wsparcie finansowe klubu, które może wynieść nawet milion złotych. To z pewnością będzie solidny fundament, by zbudować naprawdę silną drużynę. W tym miejscu chcielibyśmy zachęcić także inne firmy do dołączenia do nas i wspierania czarnego sportu w Rzeszowie.

Przypomnijmy, iż TEXOM jako jedna z pierwszych firm zadeklarowała wsparcie projektu, jakim jest „Klub 100”, którego głównym założeniem jest wsparcie działalności statutowej RzTŻ, w tym w szczególności szkolenie młodzieży oraz warsztat.
- „Klub 100” to z naszej perspektywy także bardzo ciekawy pomysł i już podczas spotkania w Ratuszu zadeklarowaliśmy wsparcie projektu. Sama inicjatywa jest naszym zdaniem pomysłem trafionym, co pokazuje przykład innych klubów. Uważamy, że i w rzeszowskiej drużynie się sprawdzi. 

Sukcesywnie poznajemy nazwiska zawodników, którzy w kolejnym sezonie reprezentować będą TEXOM Stal Rzeszów. Jak oceniają transferowe ruchy naszej drużyny?
- Poznaliśmy już pierwsze nazwiska, które będą występować w rzeszowskim klubie w sezonie 2022 i są to naprawdę solidni zawodnicy. Okienko transferowe jeszcze trwa, a widać, że drugoligowe drużyny już kompletują składy, kontraktując bardzo dobrych zawodników. Jednak naszym zdaniem, rzeszowska drużyna na tle innych klubów będzie równie mocna. Liczymy, że ten cel sportowy w postaci awansu zostanie osiągnięty.

Przedstawiciele naszego nowego Sponsora Tytularnego skierowali także słowo do Was – Kibiców.
- Drodzy Kibice! Gorąco zachęcamy wszystkich Was do udziału w każdym meczu, przybywajcie na Hetmańską jak największą liczbą, z całymi rodzinami i grupami znajomych. Z całą pewnością czeka nas emocjonujący sezon, zaś my jako sponsor tytularny zrobimy wszystko, by ten cel sportowy w postaci awansu się ziścił. Jednak do tego potrzebujemy Waszego wsparcia i dopingu, tutaj na naszym stadionie!