Statystyki przed decydującymi starciami
Data dodania: 25 lipiec 2021 r.

2/3 części zasadniczej za zawodnikami 7R Stolaro Stali Rzeszów. Sprawdzamy statystyki naszych zawodników!

Za drużyną 7R Stolaro Stali Rzeszów już osiem spotkań fazy zasadniczej tegorocznych drugoligowych zmagań. Cel nadal pozostaje bez zmian – walczymy o fazę play-off. Przed naszym zespołem cztery kluczowe mecze, z czego najbliższy już w środę 28 lipca o godzinie 19:45 na torze przy Hetmańskiej.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak prezentują się statystyki poszczególnych zawodników w klasyfikacji 2. Ligi Żużlowej. Poniżej prezentujemy Państwu miejsca naszych żużlowców w klasyfikacji skuteczności oraz analizę statystyczną ich występów: 

3. Sam Masters (49 punktów, 4 bonusy) – 2,409 pkt./bieg – Australijczyk jest na ten moment liderem rzeszowskiej drużyny i zarazem trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem 2. Ligi Żużlowej. Masters wyjeżdżał na tor 22-krotnie, z czego 45% (10 wyścigów) kończyło się triumfem tego zawodnika. Zestawiając spotkania na torze przy Hetmańskiej z meczami wyjazdowymi rzeszowskiej drużyny, Sam zdecydowanie lepiej prezentował się na obcych torach. Jego średnia wyjazdowa kształtuje się na poziomie 2,500 (średnia domowa – 2,300 pkt./bieg). Z kolei analizując statystyki poszczególnych pól startowych, Australijczyk najlepsze występy biegowe notował startując z czwartego pola, z którego to osiągnął średnią 2,667 pkt./bieg.

18. Karol Baran (38 punktów, 6 bonusów) – 1,913 pkt./bieg – udany powrót na ligowe tory po trwającej blisko dwuletniej przerwie zalicza w tym sezonie „Carlos”, który jest najskuteczniejszym polskim seniorem 7R Stolaro Stali Rzeszów. Karol wystąpił w 23 biegach, z czego najczęściej – 8 razy mijał linię mety na trzeciej pozycji. Zaś „trójki” zdobywał 6-krotnie, co stanowi 26% jego wszystkich biegów. 40-latek zdecydowanie lepiej czuje się na domowym torze, czego dowodem jest średnia – 2,222 (wyjazdowa – 1,714). Natomiast w kwestii pól startowych najlepiej czuje się on startując w gonitwach z pierwszego toru (średnia – 2,571 pkt./bieg).

19. Hubert Łęgowik (54 punkty, 4 bonusy) – 1,871 pkt./bieg – zawodnik, który dołączył do naszej drużyny przed sezonem 2021 jest trzecim pod względem średniej najskuteczniejszym zawodnikiem „Żurawi” i drugim pod względem skuteczności seniorem. Łęgowik wyjeżdżał na tor 31-krotnie, z czego po dziesięć razy mijał linię mety na pierwszej i trzeciej pozycji. Dziesięć „trójek” stanowi 32% udziału we wszystkich biegach tego zawodnika. Podobnie, jak lider naszj drużyny, Hubert Łęgowik osiągnął lepszą średnią biegową na torach naszych przeciwników, zdobywając na nich średnią biegową na poziomie 1,913 (domowa – 1,750). Najbardziej sprzyjającym polem startowym dla 26-latka było pierwsze pole startowe, osiągając z niego średnią 2,429.

25. Adrian Cyfer (40 punktów, 2 bonusy) – 1,680 pkt./bieg – zawodnik wypożyczony do naszej drużyny z Arged Malesa Ostrowa Wielkopolskiego w tegorocznych rozgrywkach ścigał się w 25 gonitwach, z czego najczęściej - 10-krotnie zapisywał na swoim koncie „dwójki”. Adrian zwyciężał w pięciu gonitwach, co stanowi 20% jego wszystkich biegów. Występy wychowanka Stali Gorzów pokazują, iż czuje się bardzo dobrze na rzeszowskim torze, czego dowodem jest średnia 2,400. Z kolei najbardziej optymalnym polem startowym dla 26-latka jest pole D, z którego to „wykręcił” średnią na poziomie 2,167pkt./bieg.

29. Mateusz Majcher (29 punktów, 2 bonusy) – 1,550 pkt./bieg – bez cienia wątpliwości można stwierdzić, iż ten sezon jest niezwykle udanym dla lidera formacji młodzieżowej 7R Stolaro Stali. Ponadto, Mateusz jest piątym pod względem średniej najskuteczniejszym zawodnikiem rzeszowskiej drużyny. W ligowych rozgrywkach 2021 ścigał się w 20 biegach, z czego aż 9-krotnie zdobywał „trójki”. To przełożyło się na procent zwycięstw na poziomie lidera naszego zespołu – Sama Mastersa (45%)! Co ciekawe, Majcher osiągnął lepszą średnią biegową w spotkaniach wyjazdowych – 1,571 pkt./bieg (dla porównania średnia domowa – 1,500). Mateusz najlepsze występy notował startując z pola A – 2,333.

30. Tim Sørensen (28 punktów, 6 bonusów) – 1,545 pkt./bieg – zawodnik formacji U-24 wystąpił w 22 biegach tegorocznych drugoligowych rozgrywek, z czego połowa biegów z jego udziałem kończyła się zdobyczą jednego „oczka”. Zaś linie mety na pierwszej pozycji Duńczyk mijał 3-krotnie, co przekłada się na 14% udziału we wszystkich gonitwach. Sørensen lepszą średnią osiągał na owalu przy Hetmańskiej. W domowych biegach „wykręcił” średnią na poziomie  1,800, zaś najkorzystniejszym dla Duńczyka polem startowym był tor C, z którego to zdobywał 1, 833 pkt./bieg.

41. Dawid Rempała (21 punktów, 3 bonusy) – 1,200 pkt./bieg – zawodnik, który na zasadzie wypożyczenia z Unii Tarnów wystąpił w 20 biegach. Najczęściej – 9 razy mijał linię mety na czwartej pozycji. Zestawiając występy domowe z meczami wyjazdowymi zdecydowanie lepiej prezentował się na rzeszowskim torze, gdzie jego średnia wynosi 2,250 pkt./bieg. Zaś w kwestii pól startowych, Rempała najlepsze występy notuje z toru trzeciego (średnia – 1,333 pkt./bieg).

 

Poniżej prezentujemy Państwu miejsca i analizy zawodników, którzy ze względu na małą ilość występów znajdują się w gronie niesklasyfikowanych w oficjalnych statystykach:

48. Patryk Rolnicki (15 punktów, 1 bonus) – 1, 778 pkt./bieg – drugi z zawodników formacji U-24 rzeszowskiej drużyny wystąpił w dziewięciu biegach tegorocznych rozgrywek. Cztery zwycięstwa, jakie zapisywał na swoim koncie stanowią 44% jego wszystkich gonitw. W sezonie 2021, Patryk notował tylko jedno spotkanie przy Hetmańskiej. Bezbłędny występ zaowocował najwyższą średnią biegopunktową na domowym torze – 3,000 pkt./bieg. Ciekawe jest także to, iż Rolnicki notował bezbłędne występy startując z drugich i czwartych pól startowych.

61. Adam Ellis (8 punktów) – 0,800 pkt./bieg – Brytyjczyk odjechał dziesięć biegów, z czego połowę (5 biegów) kończył z zerowym dorobkiem punktowym. 25-latek wystąpił w tylko dwóch meczach wyjazdowych 7R Stolaro Stali w Rawiczu i Poznaniu. W dotychczasowych występach pole C okazało się najbardziej sprzyjającym Brytyjczykowi. Startując z niego „wykręcił” średnią 1,500 pkt./bieg.

62. Ilja Czałow (3 punkty) – 0,750 pkt./bieg – Rosjanin wziął udział w tylko jednym meczu naszego zespołu w tegorocznych rozgrywkach, W wyjazdowym spotkaniu przeciwko drużynie SpecHouse PSŻ-u Poznań pojawiał się na torze czterokrotnie, zapisując na swoim koncie 3 „oczka”. 

67. Dawid Stachyra (1 punkt, 1 bonus) – 0,500 pkt./bieg – 36-letni zawodnik, podobnie jak Ellis i Czałow w tym sezonie nie miał jeszcze okazji prezentować się przed rzeszowską publicznością przy Hetmańskiej. Cztery wyjazdowe biegi na torach w Landshut i Rawiczu 3-krotnie kończyły się zerową zdobyczą punktową. Zdobycz Dawida (1 punkt z bonusem) miała miejsce w biegu, w którym to wyjeżdżał z pierwszego pola startowego.

71. Jakub Stojanowski (1 punkt) – 0,333 pkt./bieg – trzeci z zawodników formacji juniorskiej „Żurawi” swoją szansę na występ otrzymał w domowym meczy przeciwko Trans MF Landshut Devils. Jakub wyjeżdżał na tor trzy razy, raz zdobywając punkt i 2-krotnie mijając linię mety na ostatniej pozycji. Jedyny punkt wywalczył startując z pola C.

 

Zgodnie z zaprezentowanymi wyżej statystykami optymalne i najskuteczniejsze zestawienie 7R Stolaro Stali Rzeszów prezentuje się następująco:

1. Sam Masters

2. Adrian Cyfer

3. Karol Baran

4. Tim Sørensen

5. Hubert Łęgowik

6. Mateusz Majcher

7. Dawid Rempała