ROZMOWA Z PREZESEM ZBIGNIEWEM PRAWELSKIM
Data dodania: 26-04-2021 r.

Rozmowa z Prezesem Zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego, Panem Zbigniewem Prawelskim

Panie Prezesie, jak przygotowania do sezonu i pierwszego ligowego spotkania?

Zbigniew Prawelski: „Kończymy przygotowania do sezonu, drużyna jest w pełni zmobilizowana, w poniedziałek i wtorek odbędą się treningi całej drużyny w Gnieźnie i Grudziądzu. Szukamy jazdy gdzie tylko się da. W czwartek natomiast odbędzie się sparing w Krośnie, z tamtejszymi Wilkami. Zdrowie dopisuje, wszyscy czują się dobrze, a nastroje w ekipie są bojowe.”

Co z terminarzem, czy planujemy wystartować zgodnie z opublikowanym kalendarzem rozgrywek 2. Ligi Żużlowej?

„Generalnie terminarz pozostaje bez zmian jeśli chodzi o spotkania wyjazdowe. 10.05. meldujemy się w Rawiczu, 16.05. w Opolu, zaś 27.05. pojedziemy do Landshut. Natomiast jeśli chodzi o pierwszy mecz u siebie, to spotkanie z Daugavpils zostało przełożone na 10.06. i najprawdopodobniej wtedy odbędzie się inauguracja sezonu żużlowego przy ul. Hetmańskiej 69. Domowy mecz z Poznaniem również zostanie przeniesiony,  ale nie mamy jeszcze ustalonego nowego terminu.”

Dochodzą do nas głosy, że obostrzenia za naszą zachodnią granicą, w związku z trwającą pandemią koronawirusa, mogą uniemożliwić starty w polskiej lidze zespołom niemieckim?

„ Nie jest to jeszcze przesądzone, jednak póki co nie wiadomo czy drużyna z Wittstock przystąpi do rozgrywek. Natomiast zespół z Landshut deklaruje gotowość do startu. Do czasu inauguracji sezonu sytuacja może się jednak jeszcze zmienić.”

Panie Prezesie, na koniec najważniejsze pytanie, co z remontem stadionu, kiedy zostanie on oddany do użytku?

„Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że wykonawca z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe, wystąpił po raz kolejny o wydłużenie terminu odbioru prac na stadionie do 21.05. Jeśli chodzi o tor, to jego odbiór planowany jest do 10.05. Do tego czasu mają być także założone nowe bandy i dosypana nowa nawierzchnia. Być może uda się, by nasi zawodnicy wyjechali na pierwszy trening na swoim obiekcie po odbiorze toru, czyli po 10.05. Tymczasem zapraszam wszystkich Państwa na relację z prezentacji naszej drużyny w czwartek. Bądźcie z nami przed ekranami swoich telefonów i komputerów!”

 

Rozmawiał: Michał Pyra