POZNAJMY RYWALA –  TRANS MF LANDSHUT DEVILS
Data dodania: 09 marzec 2021 r.

Zespół z Landshut to absolutny debiutant w rozgrywkach polskiej ligi żużlowej. Klub założony w 1922r. pod nazwą AC Landshut jest 19-krotnym mistrzem Niemiec. Miasto zarządzane przez burmistrza Alexandra Putza znajduje się w Bawarii, zamieszkuje je ok. 75 000 mieszkańców, a od Rzeszowa dzieli je ok. 900 km.

HISTORIA

Automobilklub w Landshut założony został w 22.10.1922r., zaś podczas trwania II wojny światowej klub został rozwiązany. Na ponowne ściganie mieszkańcy musieli czekać do 1947r., kiedy to hrabia Karl von Spreti stanął na czele nowopowstałego tworu. Obecna pełna nazwa klubu to Automobilclub Landshut e.V. im ADAC, a zarządza nim Gerald Simbeck. W minionym wieku drużynę tę reprezentowali m.in. Josef Seidl, Josef Hofmeister, Barry Briggs, Jon Ødegaard czy Waldemar Bacik. Ostatni z 19 mistrzowskich tytułów drużyna z Landshut, której przydomek to „Diabły”, zdobyła w 2018r. W sezonie 2019 niemiecka ekipa musiała uznać wyższość klubu MSC Brokstedt, zaś w 2020 roku liga naszych zachodnich sąsiadów nie wystartowała w ogóle. W obecnym sezonie włodarze drużyny z Bawarii poszli w ślady kolegów z Wittstock i zgłosili klub do rozgrywek 2 ligi żużlowej.

SKŁAD 2021

Seniorzy:

Tobias Busch (Niemcy)

Valentin Grobauer (Niemcy)

Kai Huckenbeck (Niemcy)

Martin Smolinski (Niemcy)

Michael Haertel (Niemcy) /U24/

Nick Skorja (Słowenia) /U24/

Juniorzy:

Norick Bloedorn (Niemcy)

Marius Hillebrand (Niemcy)

Mario Niedermeier (Niemcy)

Maximilian Troidl (Niemcy)

                Bez wątpienia, w pierwszej kolejności kibicom rzuca się w oczy duet krajowych liderów, czyli Kai Huckenbeck oraz Martin Smolinski. Szczególnie ten drugi, 37-letni Niemiec będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony i wspierać młodszych kolegów doświadczeniem, którego przez całą swoją żużlową karierę zdobył niemało. Kai Huckenbeck w poprzednim sezonie w I-ligowej Bydgoszczy mógł pochwalić się średnią biegopunktową równą 1,750, zaś w tym roku na drugoligowych torach będzie mierzył z pewnością w jej poprawienie. W drużynie z Landshut nieźle obsadzona jest także pozycja seniora poniżej 24 roku życia. Nick Skorja w Słoweni, a także Michael Haertel w Niemczech uznawani są za żużlowców obdarzonych sporym talentem, do tej pory jednak w gronie seniorów nie notowali olśniewających wyników. Być może jednak regularna jazda sprawi, że ta dwójka będzie powoli pukać do drzwi światowej czołówki sportu żużlowego.

STADION

Nieprzerwanie od 1975 roku drużyna „Diabłów” swoje spotkania rozgrywa na stadionie w dzielnicy Ellermühle. Obiekt OneSolar Arena pomieścić może 12 000 kibiców, zaś długość toru żużlowego wynosi 390 m. Ciekawostką jest fakt, że wokół stadionu rozmieszczone są panele słoneczne, które służą również jako część zadaszenia trybun.

KALENDARZ

24.04.2021r. – Trans MF Landshut Devils vs. 7R Stolaro Stal Rzeszów

03.07.2021r. – 7R Stolaro Stal Rzeszów vs. Trans MF Landshut Devils

Opracował: Michał Pyra

Zdjęcia autorstwa: Andrzej Muszyński, Łukasz Trzeszczkowski

Zródła zdjęć: navtur.pl, facebook (pulsstock: 5df26c48)