POZNAJMY RYWALA - OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE
Data dodania: 23 marzec 2021 r.

Drużyna Kolejarza Opole od 2006 roku zgłasza aspiracje do awansu ligę wyżej. W tym sezonie zdaniem wielu ekspertów, ekipa z województwa opolskiego jest jednym z głównych kandydatów do wygrania 2. ligi Żużlowej. Czy rok 2021 będzie właśnie tym, w którym zawodnicy z Opola świętować będą awans do I Ligi?

HISTORIA

Pierwszym klubem sportowym w Opolu był zarejestrowany w 1945 roku Związek Zawodowy Kolejarzy. Inauguracyjne zawody na stadionie w tym mieście odbyły się w 1950 roku. Historia klubu żużlowego z Opola jaki znamy obecnie sięga 1957 roku, kiedy to zmieniono ostatecznie nazwę na Kolejarz i utworzono sekcję żużlową. W 1961 roku zawodnicy z Opola zadebiutowali w rozgrywkach ligowych. Największym sukcesem Kolejarza jest brązowy medal DMP w 1970 roku. W środowisku żużlowym Opole kojarzy się jednak przede wszystkim z ich wychowankiem – Jerzym Szczakielem, pierwszym polskim Indywidualnym Mistrzem Świata z 1973 roku.

SKŁAD 2021

Seniorzy:

Kamil Brzozowski (Polska)

Oskar Polis (Polska)

Jacob Thorssell (Szwecja)

Andriej Kudriaszow (Rosja)

Sebastian Niedźwiedź (Polska) /U24/

Tomasz Orwat (Polska) /U24/

Mads Hansen (Dania) /U24/

Juniorzy:

Oskar Rowecki (Polska)

Marcel Krzykowski (Polska)

Dawid Kołodziej (Polska)

Łukasz Szczęsny (Polska)

             Pomimo straty 7. zawodnika 2 Ligi Żużlowej w minionym sezonie – Sama Mastersa (2,296 śr/bieg) oraz 16 żużlowca w statystykach średniej biegopunktowej – Huberta Łęgowika (1,959 śr/bieg), Opolanie doskonale uzupełnili swoją kadrę i do krajowego lidera w postaci Oskara Polisa dołączyli z I ligi Jacob Thorsell (Gdańsk), Andriej Kudriaszow (Daugavpils), Kamil Brzozowski oraz Tomasz Orwat (Bydgoszcz). Dodatkowo na pozycji seniora do 24 roku, Kolejarz może wystawić Duńczyka Madsa Hansena, który już niejednokrotnie udowadniał swoją wartość. Zbawienna dla formacji juniorskiej klubu z Opola może być współpraca z Eltrox Włókniarzem Częstochowa, na mocy której w charakterze gościa występować będą mogli Mateusz Świdnicki i Bartłomiej Kowalski. To olbrzymie wzmocnienie zespołu z województwa opolskiego i może być decydujące w perspektywie walki o awans do 1 Ligi.

STADION

Miejski Stadion Żużlowy im. Mariana Spychały mieści się przy ul. Wschodniej 2 w Opolu. Jego pojemność to osiem tysięcy miejsc, zaś długość toru wynosi 321 metrów. Rekord toru został ustanowiony 17.06.2018r. przez Grega Hancocka, autora kompletu punktów, reprezentującego wówczas barwy Stali Rzeszów w zwycięskim dla nas spotkaniu 36-54.

KALENDARZ

15.05.2021r. – OK Bedmet Kolejarz Opole vs. 7R Stolaro Stal Rzeszów

06.06.2021r. – 7R Stolaro Stal Rzeszów vs. OK Bedmet Kolejarz Opole

Opracował: Michał Pyra