Podsumowanie okresu transferowego
Data dodania: 17 listopad 2021 r.

Ten niezwykle gorący i pełen emocji okres właśnie dobiegł końca, choć pewne ruchy transferowe wciąż nie są wykluczone aż do początku sezonu jak również w jego trakcie. Skład został wzmocniony czołowymi zawodnikami ubiegłych lat w 2 Lidze Żużlowej, a także poza nią. Mamy tu na myśli między innymi Pawła Miesiąca – rzeszowianina, który ostatnie lata spędził w najlepszej lidze świata – PGE Ekstralidze. To właśnie w nim - przysłuchując się wszelakim opiniom - Wy Kibice widzicie kandydata na lidera biało-niebieskich w sezonie 2022. Kolejnym rzeszowskim akcentem w składzie będzie Dawid Lampart, który na Hetmańską wraca po rocznej przerwie spędzonej na pierwszoligowych torach. W tym miejscu warto przypomnieć, iż to właśnie Dawid w sezonie 2020 był liderem rzeszowian i w wielkim stopniu przyczynił się on do zdobycia 4 miejsca w ligowej tabeli. W składzie ujrzymy również Huberta Łęgowika, który już drugi rok z rzędu reprezentować będzie naszą drużynę.

Skład seniorki uzupełniają obcokrajowcy: Czech Eduard Krcmar, który po rocznej przerwie po fenomenalnym sezonie 2020, w którym „wykręcił” średnią biegopunktową 2,405 powraca na polskie tory. Kolejnym jest niekwestionowany lider swoich drużyn w ostatnich latach – Niemiec Kevin Woelbert, który jak sam podkreśla, świetnie czuje się na rzeszowskim torze, a potwierdzeniem jego słów są wyniki, jakie notuje w ostatnich latach na owalu przy Hetmańskiej oraz powracający po kontuzji Andriej Karpow.

Podczas okresu transferowego przedstawiliśmy Państwu zawodników, którzy przedłużyli swoje dotychczasowe kontrakty z naszą drużyną, bądź zostali nowymi „Żurawiami”. Zdecydowanie nowymi twarzami, nie tylko w Rzeszowie, ale również na polskich torach są bracia Grahn – Gustav i Jonatan, na co dzień występujący w rodzimej lidze Szwedzkiej w barwach Indianerny Kumla. Każdy z braci w dotychczasowej, choć stosunkowo krótkiej karierze może pochwalić się medalami wywalczonymi w Indywidualnym Mistrzostwach Szwecji Juniorów.

Dodatkowo chcemy poinformować, że dojdzie również do zrealizowania umowy, która pozwoli na start „gościa” na pozycji juniorskiej w naszej drużynie w sezonie 2022. Wszystkie szczegóły dotyczące kolejnych wzmocnień składu będziemy Państwu przedstawiać na łamach naszych mediów społecznościowych!

Poniżej przedstawiamy Państwu zawodników, którzy mają z naszym klubem ważne kontrakty oraz nowych biało-niebieskich!

Seniorzy:
Hubert Łęgowik
Kevin Woelbert (Niemcy)
Eduard Krcmar (Czechy)
Paweł Miesiąc
Dawid Lampart
Andriej Karpow (Ukraina)
Jonatan Grahn (Szwecja)

Juniorzy:
Gustav Grahn (Szwecja)
Mateusz Majcher
Jakub Stojanowski
Konrad Mikłoś
Nikodem Chorzępa (250cc)