O udane zakończenie sezonu przy Hetmańskiej! Żurawie powalczą z Wilkami z Wittstock.
Data dodania: 01 październik 2020 r.

Już w najbliższy weekend odbędzie się przedostatnia kolejka 2. Ligi Żużlowej. W sobotnim meczu, ostatnim w tym sezonie na domowym torze, rzeszowianie podejmą gości z niemieckiego Wittstock.

Na udane zakończenie sezonu przed własną publicznością liczy trener RzTŻ - Janusz Stachyra. Po długiej przerwie szansę pokazania się kibicom dostanie kapitan drużyny - Patryk Rolnicki. Poza tym w składzie nie ma większych niespodzianek. Dawid Lampart i Patrick Hansen to pewne punkty zespołu, a bardzo dobrze na rzeszowskim owalu czuje się także Dawid Stachyra. Seniorską formację uzupełni Kenneth Hansen, który z kapitalnej strony pokazał się w niedzielnym finale FIM Mistrzostw Świata na Długim Torze, w którym okazał się być niepokonany. Pod nieobecność kontuzjowanego Mateusza Majchera, formację juniorską stworzą Patryk Zieliński i Jakub Stojanowski.

Goście z Niemiec to drużyna debiutująca w tym sezonie w polskiej lidze. Wilkom z Wittstock udało się wygrać dwa spotkania, w tym minimalnie, w stosunku 46:44, w pierwszym spotkaniu z rzeszowianami. Na wyjazdach prezentują się już jednak zdecydowanie gorzej, co nakazuje w roli zdecydowanego faworyta sobotniego pojedynku stawiać gospodarzy. Znanym rzeszowskim kibicom zawodnikiem w drużynie z Niemiec jest Lukas Fienhage, który tak jak Kenneth Hansen startował w niedzielnych zawodach i choć ich nie wygrał, to został zwycięzcą całego cyklu. Interesujące dla obserwatorów będzie to, czy znajomość toru i doświadczenie z longtracku przełoży się na dobry rezultat w tradycyjnej odmianie speedway’a. Sporo problemów rzeszowianom w pierwszym spotkaniu na specyficznym torze w Wittstock sprawili Sandro Wasserman i Steven Mauer i to oni obok Mistrza Świata na Długim Torze powinni być liderami zespołu Marcina Sekuli.

Bardzo szybko minął wszystkim ten, specyficzny z powodu pandemii, sezon. Wszyscy liczymy, że w sobotnie południe uda nam się zwycięstwem podziękować rzeszowskim kibicom za wsparcie przez cały rok. Prognozy pogody na weekend są optymistyczne, więc zapraszamy wszystkich sympatyków na trybuny! Kolejna okazja na zobaczenie ligowego ścigania przy Hetmańskiej dopiero na wiosnę! Początek spotkania w sobotę, 3 października, o godzinie 11:45!

Sprzedaż biletów:

  • w kasie przy Hetmańskiej w piątek w godzinach 13:00 - 18:00
  • budynek klubowy przy Hetmańskiej 69, piątek, 9:00 - 16:00
  • punkt informacyjny Millenium Hall
  • w salonach Empik oraz Kolporter

Sprzedaż online:
https://www.kupbilet.pl/sport/zuzel/sw0459

Stacjonarna sprzedaż biletów w dniu meczu nie będzie prowadzona!