MAŁE KROCZKI KLUCZEM DO UPRAGNIONEGO CELU
Data dodania: 17 lipiec 2021 r.

Ostatnie tygodnie były intensywnym czasem dla żużlowców 7R Stolaro Stali Rzeszów. Sezon drugoligowy nabrał rozpędu, każda z drużyn skrupulatnie nadrobiła zaległości z początku sezonu, a rozgrywki powoli zbliżają się do wyłonienia najlepszej czwórki. Dla rzeszowian obecność w fazie play-off to plan minimum na ten sezon. Zarząd, trenerzy i sami zawodnicy niejednokrotnie zaznaczali to w przedsezonowych wypowiedziach.

Co najważniejsze, drużyna zażegnała problem małej ilości jazdy. Żurawie mają swój tor w pełnej dostępności do treningów, na których regularnie stawia się większość podstawowych zawodników Stali. Młodzież korzysta z okazji do startów w rozgrywkach DMPJ, które dają im możliwość występów w kilku dodatkowych zawodach nawet w ciągu jednego tygodnia. To wszystko sprawiło, że długo wyczekiwane zwycięstwa i awans w tabeli ligowej stały się faktem. 

Niech dobra passa trwa 

Ostatnie trzy mecze 7R Stolaro Stali Rzeszów to seria, w której rzeszowianie byli niepokonani. Zaprocentowało to skokiem na czwarte miejsce w tabeli ligowej, które daje awans do najlepszej czwórki. Ponadto w drużynie znacznie wzrosły morale, a zawodnicy czują, że ciężka praca i wzajemna współpraca przyniosły oczekiwane wyniki. Trener Michał Widera ma szerszy pogląd na aktualną formę i dyspozycje poszczególnych zawodników, co sprawia, że jego decyzje dotyczące składów meczowych są trafne. 

Nowe standardy wzorem najlepszych w Polsce

Sukcesy w meczach ligowych to nie jedyny powód do zadowolenia. W klubie wiele się dzieje również w kontekście organizacyjnym. Zarząd chwali sobie współpracę z nieocenionymi sponsorami. Ponadto z kilkoma z nich już teraz prowadzone są rozmowy w kontekście współpracy biznesowej w przyszłym sezonie. Przyjęto założenie, że aby osiągnąć najwyższy z możliwych w tej chwili celów, jakim jest awans na zaplecze PGE Ekstraligi należy wybiegać z działaniami z wyprzedzeniem. 

Model biznesowy 

Wzorem najlepszych klubów w Polsce wprowadzono model biznesowy działania klubu. Jeden z głównych sponsorów klubu - firma TEXOM Sp. Z O.O. - sfinansował nową infrastrukturę informatyczną, która ułatwi pracę w klubie. Powstało nowe stanowisko dyrektora sportowego, którego funkcję objął Patryk Skuza. Firma TEXOM Sp. Z O.O. zobowiązała się do finansowania tego stanowiska. To kolejny nieoceniony gest sponsora i potwierdzenie dobrych relacji i warunków współpracy. Sylwetka nowego dyrektora sportowego zostanie szerzej przedstawiona już niebawem. 

Domeną biznesową i marketingową klubu jest eliminacja dotychczasowych błędów i aspiracja do najlepszych. Jako klub jesteśmy świadomi swoich pomyłek i niedociągnięć zdając sobie sprawę, że chcąc robić wielkie rzeczy, błędy często bywają nieuniknione. Celem biznesowym klubu jest ich eliminacja i równanie tylko w górę. Nowe standardy działania są konsekwencją wyciągniętych wniosków. 

Niedziela kolejnym sprawdzianem 

Przed drużyną trenera Michała Widery wyjazdowe spotkanie w Daugavpils. Łotysze w przedsezonowych spekulacjach przez wielu ekspertów uznawani byli za faworytów ligi. W tej chwili zajmują trzecią pozycję z takim samym dorobkiem punktowym co rzeszowianie. 

Niedzielne spotkanie będzie hitem kolejki, stąd też szkoleniowiec Stali awizował najsilniejsze zestawienie zawodników. To potwierdza, że w każdym meczu walczymy o zwycięstwo. 

Z Rzeszowa do Daugavpils jest niemalże 1000 kilometrów. Żaden z zawodników Stali nie jedzie tam, aby się przejechać przez całą Polskę, pół Łotwy i z powrotem. Jedziemy o zwycięstwo, bo jako drużyna mamy jedno marzenie. 

JEDNA DRUŻYNA, JEDNO MARZENIE!