KOMUNIKAT ZARZĄDU 05.04.2021
Data dodania: 05 kwiecień 2021 r.

Zarząd Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego informuje, że przystępuje do rozgrywek o mistrzostwo II ligi żużlowej zgodnie z kalendarzem rozgrywek.

Kalendarz rozgrywek

Z uwagi na trwający remont stadionu, nasza drużyna 7R Stolaro Stal Rzeszów planuje rozpocząć sezon planowo, na wyjeździe 24-25 kwietnia, z drużyną Landshut, jednak z uwagi na pandemię koronawirusa w Niemczech, aktualnie nie jest możliwe rozegranie tego spotkania. Jednak do tego czasu sytuacja może ulec zmianie i jesteśmy gotowi do jego rozegrania. Klub z Niemiec nie kontaktował się z nami w tej sprawie. W naszej opinii rozgrywanie meczów w kwietniu jest mocno zagrożone.

Mecz z drużyną z Poznania pierwotnie zaplanowany na 17-18 kwietnia, na mocy porozumienia pomiędzy klubami, przy akceptacji GKSŻ, został przeniesiony na 13 czerwca w Rzeszowie. Mamy nadzieję, że z udziałem publiczności.

Pierwszy mecz w Rzeszowie chcielibyśmy rozegrać na początku maja. Jest to możliwe i konieczne z uwagi na kalendarz rozgrywek.  Kolejne mecze o ile pozwoli sytuacja epidemiologiczna zostaną rozegrane zgodnie z kalendarzem. Terminy rozegrania dwóch pierwszych kolejek zostaną ustalone na roboczo, w trakcie trwania rozgrywek.

Remont toru optymistycznie

Odbiór toru w Rzeszowie planowany jest na koniec kwietnia i jest to termin ostateczny. Usunięte zostały przeszkody formalne, także w kwestii montowania nowych band. W wyniku wielu działań Zarządu RzTŻ, została opracowana mapa drogowa prac na stadionie. Od 6 kwietnia nastąpi przyspieszenie prac i rozpoczęcie prac przy torze. Uzyskaliśmy zgodę na wyjazd na tor z chwilą jego odbioru, planowany na koniec kwietnia. Końcowy odbiór prac remontowych wyznaczono do 11 maja.

Licencja bezwarunkowa

W dniu 31 marca został wreszcie ogłoszony termin przetargu na wynajem stadionu i mamy obietnicę na jego niezwłoczne podpisanie ze strony Urzędu Miasta. Prawnie uregulowany sposób korzystania z toru, jest podstawą do uzyskania licencji bezwarunkowej, na starty drużyny w lidze.

Władze GKSŻ wykazują zrozumienie dla naszych działań.

Jedziemy z ambicjami na awans

Zarząd RzTŻ dementuje wszelkie doniesienia prasowe dotyczące wycofania się naszej drużyny z rozgrywek, jako bezpodstawne i przedwczesne. Nasze ambicje w tym sezonie są nastawione na sukces sportowy i mamy ku temu podstawy. Takie głosy wywołują jedynie sportową złość i mobilizują zawodników do cięższych treningów.

 

W imieniu Zarządu

Prezes

Zbigniew Prawelski