DAWID STACHYRA NA DNIU SERCA
Data dodania: 26 wrzesień 2020 r.

Centrum Medyczne Medyk ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa na 20. Dzień Serca w Rzeszowie, którego finał rozpocznie się 27 września br. na Rynku Rzeszowskim o godz. 14:45. Organizatorami tego wydarzenia są Podkarpacki Oddział Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Centrum Medyczne Medyk.

Głównym celem akcji jest szerzenie idei dbania o serce i przeciwdziałanie chorobom układu krążenia. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną dotychczasowy program tego wydarzenia uległ zmianie – Dzień Serca zaczynamy już od poniedziałku 21 września. Na cały tydzień zaplanowaliśmy cykl spotkań online z naszymi specjalistami. Poruszymy tematy diety, sportu, a także stresu, wszystko w kontekście serca. Codziennie w godzinach 13:00 – 16:00 w różnych częściach miasta nasi ratownicy medyczni będą też uczyć mieszkańców Rzeszowa, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy oraz obsługi defibrylatorów AED. W niedzielę 27 września przy ratuszu stanie krwiobus, w którym w godz. 14:00 – 18:00 chętni będą mogli oddać krew. Na scenie odbędą się panele dyskusyjne ze specjalistami oraz występy artystyczne, w tym występ wokalistów z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Z kolei na płycie rynku będzie można zobaczyć m. in. pokaz sztuk walki Capoeira, pokaz straży pożarnej, występy akrobatyczne, prezentację zabytkowych samochodów. Dla dzieci m. in. trampoliny, dmuchańce, animacje. Wydarzenie zakończy się koncertem wieczoru – o godz. 17:00 na scenie wystąpi zespół Piece of Cake.

Hasło przewodnie tegorocznego Dnia Serca w Rzeszowie to #useheart – odnosi się ono do serca nie tylko w kontekście badań, ale także pomocy innym. Dlatego w ramach wydarzenia będziemy prowadzić również zbiórkę nakrętek na rehabilitację bliźniaków – Sebastiana i Fabiana Bartmanów. Nakrętki będzie można wrzucać do specjalnego serca – informacja o tym, gdzie się aktualnie znajduje, będzie podawana na bieżąco na stronie https://www.facebook.com/dziensercawrzeszowie. Oprócz tego zbiórka prowadzona będzie również w sklepach FRAC, gdzie nakrętki będzie można wrzucać do specjalnie oznaczonych pudeł. Nakrętki zebrane w sklepach również trafią do serca. Akcja będzie trwała do czasu, aż całe serce napełni się nakrętkami.

 

Podczas Dnia Serca odbędzie się spotkanie z naszym zawodnikiem - Dawidem Stachyrą! Zapraszamy wszystkich na rzeszowski Rynek, a następnie na godzinę 17:30 na FIM LongTrack na Stadionie Miejskim STAL w Rzeszowie!

 

Harmonogram. RYNEK:
14:45 – Uroczyste rozpoczęcie
14-50 - 15:30  - występ wokalistów z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
15:30 – 15:45 - pokaz akrobatyczny (na płycie rynku)
15:45 - 16:00 – 1. panel dyskusyjny
16:00 -16:15 - pokaz sztuki walki Capoeira (na płycie rynku)
16:15– 16:30 – pokaz straży pożarnej (na płycie rynku)
16:30 – 17:00 – 2. panel dyskusyjny
17:00 – 18:30 - koncert Piece of Cake Band