środa, 13 listopad 2019 17:19

Na Hetmańskiej nadal biało-niebiesko!

RzTŻ przyjmuje biało-niebieskie barwy! RzTŻ przyjmuje biało-niebieskie barwy! Jakub Malec

Jesteśmy zgodni co do kultywowania tradycji żużlowych w Rzeszowie. Tradycja to Stal Rzeszów przy zakładach WSK PZL Rzeszów, to takie postacie jak Florian Kapała, Stefan Kępa, Jan Malinowski. Moglibyśmy tak wymieniać bez końca, gdyż historia żużlowej Stali Rzeszów jest bogata w sukcesy. Teraźniejszość jest jednak taka, że mamy rok 2019 i po obniżeniu lotów i całkowitej zapaści klub się dźwiga do góry. Odradza się sekcja piłki nożnej, akrobatyczna, a teraz usiłuje się podnieść żużlowa. Wszędzie miały miejsce większe lub mniejsze długi i niespłacone wierzytelności, co sprawia, że komornik sprawdza każdą zarobioną złotówkę. Wyrwa w sekcji żużlowej po poprzednikach jest ogromna i dołu nie da się zasypać od tak. Dlatego na bazie sekcji żużlowej powstał nowy podmiot o nazwie Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe. Nazwa, jak to zwykle bywa części osób odpowiada, innym się nie podoba. Liczymy się z tym, że można ją zmienić. W dużej mierze zdecyduje o tym sponsor strategiczny, na znalezienie którego liczymy. Aktualnie ze względów prawnych nie może być to Stal Rzeszów, chociaż ta nazwa wydaje się być naturalną i oczywistą. Trzeba jednak kierować się rozsądkiem, a nie emocjami. Nikt o zdrowych zmysłach nie przejmie klubu zadłużonego przez naszych poprzedników na kilka milionów złotych tylko po to, aby zachować nazwę Stal Rzeszów. Za te pieniądze moglibyśmy zbudować silną drużynę lub poprawić bazę sprzętową na miarę ekstraligi. Nowy podmiot będzie korzystał z doświadczeń i dorobku sekcji żużlowej oraz Stadionu Miejskiego STAL w Rzeszowie.

Was, kibiców i sympatyków rzeszowskiego żużla, prosimy o kredyt zaufania i współpracę, lecz na tę chwilę nazwy Stal Rzeszów przy obecnym stanie prawnym i finansowym klubu nie możemy przywrócić i nasze stanowisko wydaje się być uzasadnione. Zaznaczamy, że odnosimy się do stanu aktualnego, co oznacza, że nie zamykamy się na zmiany w przyszłości.

Co do biało-niebieskich barw klubowych oraz symbolu Żurawia, cieszymy się, że pod ostatnim postem nawiązaliśmy merytoryczną dyskusję. Wszystko co robimy, robimy dla społeczeństwa, miasta, regionu i liczymy się z głosami płynącymi od fanów.

Podjęliśmy decyzję, że barwami Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego będą kolory biały i niebieski. 

Z żużlowym pozdrowieniem,
Zarząd RzTŻ