niedziela, 10 listopad 2019 13:15

Wysyp kontraktów w RzTŻ! Przedstawiamy skład naszej drużyny na sezon 2020!

Patrick Hansen, Edward Mazur, Patryk Rolnicki i Stanisław Burza Patrick Hansen, Edward Mazur, Patryk Rolnicki i Stanisław Burza

Jesień to intensywny czas dla działaczy klubów żużlowych, którzy walczą o skompletowanie jak najlepszych składów na kolejny sezon. Nie inaczej jest w Rzeszowie, gdzie po roku przerwy, znowu będziemy świadkami ligowego ścigania!

Zarząd Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego z przyjemnością ogłasza, że kontrakty z naszym klubem na starty w sezonie 2020 podpisali następujący zawodnicy:

  1. Patryk Rolnicki
  2. Edward Mazur
  3. Patrick Hansen
  4. Kenneth Hansen
  5. Ilja Czałow
  6. Stanisław Burza
  7. Mateusz Majcher
  8. Konrad Mikłoś

Kibicom w Rzeszowie nie trzeba specjalnie przedstawiać doskonale im znanego Edwarda Mazura, który w przeszłości miał już okazję startować w barwach klubu znad Wisłoka. Krajową formację seniorską Edward stworzy wraz z trzecim zawodnikiem tegorocznego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa, Patrykiem Rolnickim, który w ubiegłym sezonie był juniorem GKM’u Grudziądz, ale jako gość notował także świetne rezultaty w 2-ligowej drużynie Wilków Krosno. Polskie grono seniorów uzupełni doświadczony Stanisław Burza, który w sezonie 2018 w Derbach Podkarpacia pozostawił w pokonanym polu samego Grega Hancocka. Innym zawodnikiem, który wyróżnił się w tamtym spotkaniu, a w przyszłym roku z pewnością będzie mocnym punktem naszego zespołu jest Rosjanin Ilja Czałow. 24-latek sezon 2018 zakończył ze średnią blisko 2 pkt/bieg, reprezentując wtedy barwy KSM Krosno, gdzie miał okazję startować nie tylko ze Stanisławem Burzą, ale także z Patrickiem i Kennethem Hansenem, których również będziemy mieli okazję oglądać w przyszłym roku na torze przy ulicy Hetmańskiej. Duńczycy niejednokrotnie pokazywali się z dobrej strony kończąc spotkania z dwucyfrowymi zdobyczami punktowymi i liczymy, że podobnie będzie w barwach RzTŻ. Formację juniorską stworzą wychowankowie klubu z Rzeszowa, Mateusz Majcher i Konrad Mikłoś, dla których nadchodzący sezon będzie okazją do zadebiutowania w zawodach ligowych i zebrania niezwykle cennego doświadczenia, które w przyszłości zaowocuje wieloma znakomitymi występami. Można spodziewać się także, że na tych pozycjach będziemy korzystać z usług tzw. „gościa”. Okienko transferowe trwa jeszcze kilka dni, więc niewykluczone, że do składu dołączą kolejni zawodnicy.

Mamy nadzieję, że skład oparty na młodych, ambitnych zawodnikach, wspartych odrobiną doświadczenia, dostarczy rzeszowskim sympatykom żużla wielu pozytywnych emocji i wspólnie będziemy mieli okazję świętować na stadionie przy Hetmańskiej zwycięstwa Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego.

JEDNA DRUŻYNA, JEDNO MARZENIE!

Michał Grębosz